top of page

Liposuction

Liposuction, bölgesel yağ fazlalıklarının açılan küçük kesilerden, özel kanüller kullanılarak alınması ve vücudun yeniden estetik biçimde şekillendirilmesi işlemidir.

Ameliyat planlaması sırasında; Hastanın deri kalınlığına bakılır, Fazla olan yağ miktarı tespit edilir, Bölgesel olarak yağların yoğun olduğu yerler belirlenir ve planlanan şekilde ameliyat yapılır. Ameliyat planlamasında hastanın selüloit durumu da değerlendirilir.

.jpg
.jpg
.jpg

Vaser liposuction yöntemi ile ultrasound adı verilen ultrasonik ses dalgalarıyla sadece yağ hücrelerine etki edecek şekilde cilt altındaki yağ dokususıvılaştırılıyor. Daha sonra ise sıvılaştırılan yağ dokusu vücuttan özel kanüllerle çekiliyor.

VASER Liposuction yöntemi, klasik yöntemlere göre vücuttan tek seferde daha fazla yağın atılmasını ve uygulanan bölgenin daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Bölgesel yağlanma şikayeti olan ve bu yağlarından kurtulmak isteyen hastalarımıza uyguladığımız bu son teknoloji yöntemi, klasik yöntemlere göre daha hızlı ve kalıcı sonuç vermekte ve daha hızlı iyileşme imkanı sağlamaktadır. Ayrıca vaser liposuction yönteminde görülen komplikasyon riski oldukça düşüktür.

VASER Liposuction’ın bir diğer önemli özelliği de, vücuttan alınan yağların yeniden dolgu olarak vücuda uygulanabilmesidir. Bu yöntemle vücuttan alınan yağlar, ekstra bir işlem gerektirmeden istenilen kısımlara uygulanabilir. VASER Liposuction tek bir alana uygulanabileceği gibi birden çok bölgeye kombine şekilde de uygulanabilir. Uygulanan bölgenin yeri, sayısı ve hacmine göre hastalarımızın taburcu olma süreleri ve uygulanacak anestezi tipi belirlenir.

bottom of page