top of page

Meme Büyültme

Meme büyütme ameliyatı meme dokusu altına yerleştirilen meme protezleri ile göğüs hacminin artırılmasıdır. Yapısal olarak küçük memeler için ya da doğumdan sonra küçülmüş içi boşalmış memeler için uygulanabilir. Eğer memelerde sarkma varsa bu işlem meme dikleştirme ile kombine edilebilir. Memedeki sarkma sonucu eğer meme ucu meme altındaki kıvrımın altına inmişse sadece meme protezi konulması bu sarkmayı önleyemeyeceğinden, birlikte meme dikleştirici girişimlerin de yapılması gerekir. Meme Göğüs büyütme operasyonlarında silikon meme protezleri kullanılmaktadır.

woman-marked-out-cosmetic-surgery.jpg

Meme büyütme operasyonlarında meme protezleri üç farklı giriş yerinden yerleştirilebilir. Meme altı kıvrımlarından yapılan 4-5 cm’lik kesi ile, meme ucundan yapılan kesi ile ya da koltuk altından yapılan kesi ile protez yerleştirilebilir. Yapılacak kesinin yeri cerrahın tercihine, hastanın isteklerine ve kullanılacak protezin tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

.jpg
.jpg

Meme protezinin büyüklüğüne, ve oluşacak memenin büyüklüğüne karar verirken hastanın istekleri de göz önüne alınmakla birlikte göğüs duvarının yapısı ve genişliği en önemli belirleyici faktörlerdir.

bottom of page